با توجه به ضرورت اطلاع رسانی در خصوص کلاهبرداری و فروش اینترنتی عینک های سه بعدی تقـلبی و فیلم های غیر استاندارد در تهران و سایر شهرهای ایران از طريق اين سايت هشدارها و مطالبی را در صفحه اول قرار داديم


طی اخبار و شکایات پی در پی در خصوص جرائم اینترنتی و تخلفاتی که صورت می گیرد مطالبی مهم در خصوص فروشگاه ها و فروشندگان اینترنتی عکس سه بعدی - عینک سه بعدی و فیلم سه بعدی را به اطلاع می رسانیم تا با عنوان کردن این موضوع مخاطبین محترم و علاقمندان به هنر نوپای عکاسی سه بعدی و فیلم های سه بعدی در ایران آگاهانه به این موضوع رجوع کنند .

 

" نکته بسیار مهم "

مقوایی بودن بدنه عینک های سه بعدی آناگلیف که برای دیدن فیلم های سه بعدی آناگلیف و عکس های سه بعدی آناگلیف استفاده می شود به هیچ وجه با کیفیت دید این عینک ها ارتباط ندارد.

 

تصویری از باراک اوباما " رئیس جمهور امریکا " در سال ۲۰۱۳ که با عینک سه بعدی آناگلیف مقوایی در حال مشاهده فیلم سه بعدی آناگلیف می باشد.

رئیس-جمهور-امریکا-با-عینک-سه-بعدی-مقوایی

همانطور که میبینید عینک های سه بعدی آناگلیف مقوایی هنوز مورد استفاده قرار می گیرد و حتی رئیس جمهور امریکا نیز از عینک سه بعدی مقوایی استفاده می کند، اما مطلب مهم استاندارد بودن این عینک ها می باشد که در پایین تصویر به چند مورد مهم اشاره خواهم کرد.

رئیس جمهور امریکا با عینک سه بعدی مقوایی

1) ارزش و کارایی عینک سه بعدی آناگلیف و سایر عینک های سه بعدی در فیلتر های آن می باشد. این  فیلترها ساخت کشور امریکا و انگلیس هستند که به عنوان شیشه عینک سه بعدی مقوایی استفاده می شود؛ بنابراین کیفیت دید عینک سه بعدی و کارایی آن با فیلترهای مخصوص خود  تضمین می شود.

2) متاسفانه عینک های سه بعدی آناگلیف تقلبی که در حال حاضر توسط افراد سودجو تولید می شود در فروشگاه های اینترنتی و در سطح شهرها به فروش میرسد و هیچ نظارت کیفی بر این اجناس وجود ندارد.  مشتریانی که از کیفیت واقعی عینک های سه بعدی اطلاعات کافی ندارند با خرید این عینک ها فقط پول خود را دور ریخته اند و هیچ نتیجه ای بجز تجربه تلخ یک کلاهبرداری نصیب شان نمی شود. نتیجه خرید  و  فروش  عینک های  سه بعدی  تقلبی باعث  بدبینی و دلسردی مشتری  نسبت به  سایر  محصولات  سه بعدی  استاندارد  ختم  می شود.

 3) عینک های سه بعدی آناگلیف تقلبی به دلیل استفاده از طلق های آبی و قرمزی که از آنها برای جلد کردن کتاب و جزوات استفاده می شود به هیچ وجه کاربرد ندارد و فقط شکل ظاهری آنها مشتری را فریب می دهد، در حالی که رنگ و جنس شیشه های عینک سه بعدی واقعی از فیلترهای مخصوص و گران قیمتی ساخته می شود که دارای شفافیت و کد رنگ با استاندارد بین المللی می باشد و همچنین، این استاندارد بر روی تمامی نرم افزارهایی که تصاویر سه بعدی می سازند نیز اعمال شده است و این هماهنگی کیفیت کار تصویرسازان سه بعدی را در تمام نقاط دنیا یکسان می سازد.

بنابراین بدنه مقوایی عینک های سه بعدی به هیچ وجه به کیفیت دید آنها ارتباط ندارد و فقط برای سبکی – کم حجم بودن و سایر موارد . . . از مقواهای زخیم ساخته می شود.

4) حال توجه داشته باشید کسانی که ساخت عینک سه بعدی را با دو طلق آبی و قرمز بسیار معمولی در فضای مجازی تبلیغ و آموزش می دهند خود نه تجربه ای در این خصوص دارند و نه تا به حال تصویر سه بعدی استانداردی را مشاهده کرده اند . . . و احتمالا فقط قصد اظهار فضل و برای پر کردن صفحات وب سایت خود تلاش می کنند.

هیچ وقت گول این افراد را نخورید چون عقل کمپانی های معروف امریکا و انگلیس از این افراد بیشتر است که کارخانه ای عظیم را برای ساخت فیلترها  و عینک های سه بعدی گوناگون راه اندازی کرده اند.

ضمنا جهت تشخیص عینک های سه بعدی آناگلیف تقلبی با عینک های واقعی مطالبی را اضافه می کنم

در ساخت عینک های تقلبی بجای استفاده از فیلترهای مخصوص بسیار نازکی که دارای رنگ های کدگذاری شده می باشد از طلق هایی استفاده می کنند که برای صحافی و جلد جزوات و کتاب های درسی استفاده می شود که هم غیر شفاف و هم ضخیم هستند. همچنین رنگ های قرمز و سبز این عینک ها با رنگ قرمز و فیروزه ای عکس و فیلم های سه بعدی آناگليف هماهنگی ندارند و به همین علت بیننده تصویر را نمیتواند به صورت سه بعدی رویت کند. بنابراین اگر قرار بود با هر طلق رنگی عینک سه بعدی آناگلیف ساخت پس کمپانی های بزرگ اروپایی و امریکایی مشغول چه کاری هستند و چه فیلتری را به اسم فیلترهای عینک سه بعدی میسازند!؟ لازم به ذكر است كه فيلتر عينك های سه بعدی واقعی به دليل ظريف بودن و قابليت عبور نور مانند زر ورق بسيار نازك است و با كمترين فشار سوزن ته گرد سوراخ می شوند در حالی كه طلق عينك های تقلبی به دلیل خاصیت محافظ بودن خود برای جلد كتاب و جزوات از ضخیم بوده و به سختی سوراخ می شوند.

 

بــرای خــرید عــینک های ســه بــعدی آناگلیف با فیلترهای ساخت انگلیس روی دکمه پایین کلیک کنید

عینک-سه-بعدی-آناگلیف-آبی-قرمز-مقوایی

Anaglyph

آناگلیف واژه انگلیسی است و به معنی برجسته و تزئینات برجسته می باشد.
مهمترین بخش عینک های سه بعدی آناگلیف، فيلترها و رنگ های دقیق آن هستند که باید دارای ویژگی های خاصی باشند که به چند مورد آنها اشاره می کنم.


الف) رایج ترین عینک های آناگلیف از دو فیلتر قرمز و فیروزه ای ساخته می شوند که در سالهای گذشته از رنگ های قرمز و آبی و در سال های ماقبل آن از رنگ های قرمز و سبز ساخته می شدند که در نوع قرمز / سبز تصاویر سه بعدی به صورت سیاه و سفید رویت می شد و اینها از نقاط ضعف آناگلیف بشمار می آمدند.

ب) فیلترهای عینک سه بعدی آناگلیف دارای کد رنگی انحصاری خود می باشند که این کدها استاندارد بین المللی دارند و تمامی نرم افزارهای ساخت تصاویر سه بعدی از این کدها تبعیت می کنند؛ در غیر اینصورت غیر قابل استفاده خواهند بود که اولین و بزرگترین تولید کننده این فیلترها دو کمپانی در انگلیس و دیگری در امریکا می باشند.

پ) فیلترهای آناگلیف باید کاملا شفاف باشند تا به خوبی نور را از خود عبور دهند و به هیچ وجه نباید کدر یا کثیف و یا خش دار باشند که در مورد عینک های تقلبی این موضوع بیش از سایر موارد محسوس می باشد.

ت) فیلترهای آناگلیف نباید خاصیت ذره بینی داشته باشند و به هیچ وجه نباید شکست نور ایجاد کنند چرا که هدف آنالیز و تفکیک رنگ به وسیله فیلترها می باشد تا هر کدام از چشمان ما تصویر مخصوص خود را دریافت کنند.

ج) عینک های سه بعدی آناگلیف استاندارد که از دو فیلتر قرمز و فیروزه ای ساخته می شوند باید طوری تولید شوند که فیلتر قرمز مقابل چشم چپ و فیلتر فیروزه ای مقابل چشم راست قرار بگیرد. البته استثنایی هم وجود دارد که به یک کمپانی منحصر می شود و عمومیت ندارد.

چ) ویژگی رنگ قرمز در عینک های آناگلیف به صورتي مي باشد که طیف رنگ هم نوع خود را نامرئی (خنثی) و رنگ مکملش را مرئی می نماید. ویژگی رنگ فیروزه ای نیز باید همانند رنگ قرمز عمل کند تا هر کدام از چشمان ما قادر به دیدن تصویر مربوط به خودش باشد.

ح) میزان تیرگی رنگ قرمز و فيروزه اي در عينك سه بعدي آناگليف چنان است که اگر از یک عینک آناگلیف در شرایط مناسب عکس سیاه و سفید تهیه شود مقدار تیرگی این دو رنگ یکسان خواهد بود و هر دو به یک رنگ خاکستری دیده خواهند شد و اگر چیزی بجز این باشد درک تصویر در مغز بیننده با تاخیر رسیدن فوتونهای نور دچار اختلال خواهد شد و در نتیجه تصویر به راحتی رویت نخواهد شد و بیننده دچار سرگیجه می شود.

خ) عینک های پلاستیکی آناگلیف با داشتن شیشه های محدب باعث شکست نور شده و تصویر سه بعدی به سختی دیده می شود و باعث خستگی چشم و ناراحتی خواهد شد. بنابر این باید به تخت بودن شیشه های عینک کاملا دقت نمود.

د) فیلتر عینک های سه بعدی آناگلیف استاندارد بسیار نازک (مانند زرورق) هستند و کلیه فیلترهای استاندارد جهت تولید عینک های سه بعدی فقط از دو کمپانی تهیه می شوند یکی از انگلیس و دیگری در امریکا که حقوق و امتیاز تولید این فیلترها بطور کاملا انحصاری به آن کمپانی ها تعلق دارد و با طلق های ضخیم رنگی و عینک های پلاستیکی موجود در بازار ایران و سایر کشورها بسیار متفاوت است. در نتیجه عینک های سه بعدی آناگلیف با طلق های ضخیم و کدر غیر قابل استفاده و غیر استاندارد می باشند. برای مثال می توان به عینک ها و طلق های چینی و یا ایرانی اشاره کرد که برای جلد جزوات و به عنوان شیرازه جلد کتاب در صحافی استفاده می شود و دارای ضخامت زیادی است که در حال حاضر برخی از سودجویان دست به تولید عینکی زده اند که از لحاظ ظاهري مشابه عینک های آناگلیف واقعی می باشد و آن را با چاپ رنگي و آرم هاي بي هويت و فریبنده و با قیمتی ارزان به خریدار می فروشند و بازار اینترنت و فروشگاه ها را مملو از این عینک ها کرده اند. همچنین باید اضافه نمایم که کار اصلی عینک سه بعدی بر عهده فیلترهای استاندارد آن می باشد و هیچ ربطی به بدنه پلاستیکی یا مقوایی آن ندارد. حالا شما ترجیح میدهید یک عینک سه بعدی مقوایی واقعی و استاندارد داشته باشید یا یک عینک تقلبی پلاستیکی!؟ برای پاسخ به این سوال می توانید به سایت های خارجی مراجعه کنید تا از تولید عینک های سه بعدی مقوایی نیز مطلع شوید. جهت اطمينان قبل از خريد محصولات سه بعدي اول عينك سه بعدی آن را خريداري نمائيد و در صورتي كه رنگ فيلترهاي آن چيزي بجز تصوير ارائه شده باشد بايد بدانيد كه آن عينك تقلبی و غير استاندارد مي باشد. راه ديگر اينكه شما بايد بتوانيد با آن عينك عكس هاي سه بعدي گالري اين سايت را به راحتی و بدون سايه هاي مزاحم ببينيد.

با تشکر از شما مردم مهربان
فــرامــرز قــهرمانی فر
نماینده انجمن بین المللی استریوسکوپی در ایران

International Stereoscopic Union

__________________________________________________________________

فیلمبرداری سه بعدیفیلمبرداری سه بعدی پروژه های سینمایی و کلیپ سه بعدی و همچنین ساخت برنامه های ویژه سه بعدی برای آنتن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

عکاسی سه بعدی و آموزش عکاسی سه بعدی از پروژه های سینمایی - تبلیغاتی - صنعتی . . . و آموزش عکاسی سه بعدی به صورت خصوصی و برگزاری 3D Workshop

پوستر سه بعدی به همراه عینک سه بعدی چاپ سه بعدی - خرید پوستر سه بعدی به همراه عینک سه بعدی - کارت پستال سه بعدی و برگزاری نمایشگاه عکس سه بعدی با عینک سه بعدی

عینک سه بعدی آناگلیف خرید عینک سه بعدی آناگلیف برای دیدن کتاب عکس سه بعدی - پوستر سه بعدی - کارت پستال سه بعدی - فیلم سه بعدی و نمایشگاه عکس سه بعدی

آموزش عکاسی سه بعدی در اندروید 4.4 به بالا آموزش عکاسی سه بعدی و فیلمبرداری سه بعدی به همراه نرم افزارهای مورد نیاز و آموزش عکاسی سه بعدی با گوشی موبایل در اندروید 4.4 به بالا

کتاب عکاسی سه بعدی و فیلمبرداری سه بعدی کتاب سه بعدی آموزش عکاسی سه بعدی و نکاتی اساسی در ارتباط با فیلمبرداری سه بعدی و قواعد بین المللی استریوفتوگرافی Stereo Photography

خرید فیلم سه بعدی بلوری برای تلویزیون های سه بعدی بلو-ری سه بعدی برای تلویزیون های سه بعدی و فروش فیلم های سه بعدی برای سینمای سه بعدی "4D Cinema" و سایر سینما های تفریحی سه بعدی

سهخت برنامه های سه بعدی برای صدا و سیما اولین فیلم های سه بعدی ساخت ایران و سینمای سه بعدی - مشاور کارگردانی و تولید فیلم سه بعدی و برنامه های سه بعدی برای صدا و سیما در سراسر کشور

اولین فیلم های سه بعدی ایران که در سال 1377 الی 1378 از انجمن سینمای جوانان آغاز و ادامه یافت مستندات نخستین فیلم های سه بعدی ساخت ایران که در سال 1377 الی 1378 از انجمن سینمای جوانان آغاز و ادامه یافت . . . و شایعات ساخت فیلم آقای الف

تبدیل عکس دو بعدی به سه بعدی و فیلم سه بعدی تبدیل عکس های "دو بعدی" به "سه بعدی" یکی از هنرهای نو در گرافیک سه بعدی به شمار میآید که با نرم افزارهای گوناگون و روش های متفاوت بدست می آید

گالری عکس سه بعدی با عینک سه بعدی گالری عکس های سه بعدی این وب سایت را می توانید به وسیله یک عینک سه بعدی آناگلیف (Anaglyph) استاندارد مشاهده کنید . . . لینک خرید عینک سه بعدی

نمایشگاه عکس سه بعدی با عینک های سه بعدی برگزاری نمایشگاه عکس سه بعدی در ایران به درخواست وزارت ارشاد از سال 1379 آغاز شد و با عناوین گوناگون چندین نمایشگاه خصوصی نیز برگزار گردی

گرافیک سه بعدی در چاپ پوستر سه بعدی گرافیک سه بعدی یکی از هنرهای نوین در زمینه استروگرافی به شمار می رود که با پیشرفت برنامه نویسی نرم افزارهای کامپیوتری پیشرفت چشمگیری کرده است

خرید کارتون سه بعدی بلوری برای تلویزیون سه بعدیانیمیشن سه بعدی بلو-ری برای تلویزیون های سه بعدی از جایگاه ویژه ای برخوردار است که برای دیدن آن به عینک سه بعدی مخصوص تلویزیون سه بعدی نیاز است

عکاسی سه بعدی تبلیغاتی و صنعتی تبلیغات سه بعدی و تاثیر شگفت انگیز آن بر روی مخاطب در چه حدی است؟ آیا تا به حال اشیاء را بصورت کاملا واقعی بر روی میز کار خود و یا در نمایشگاه دیده اید؟

چاپ عکس سه بعدی برای پوستر سه بعدی و کتاب سه بعدی چاپ سه بعدی انواع عکس های سه بعدی آناگلیف Anaglyph - لنتیکولار Lenticular برای کتاب سه بعدی - نشریات سه بعدی - پوستر های سه بعدی و کارت پستال سه بعدی

 

 

فیلم سه بعدی آناگلیف و فیلم سه بعدی بلوری به همراه عینک سه بعدی

خرید فیلم سه بعدی بلو-ری برای تلویزیون های سه بعدی Blu-ray 3D Movie

خرید عینک سه بعدی مقوایی با فیلترهای ساخت انگلیس

عینک سه بعدی تایوانی با بدنه پلاستیکی و محکم

فروش فیلم چهار بعدی برای سینمای چهار بعدی پارک ها و مراکز تفریحی

فیلم سه بعدی ایرانی و دانلو فیلم سه بعدی با کارگردانی و فیلمبرداری فرامرز قهرمانی فر

سینمای سه بعدی در ایران و ساخت اولین فیلم سه بعدی در ایران

فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی در ایران

گالری عکس های سه بعدی فرامرز قهرمانی فر

کتاب سه بعدی و چاپ عکس های سه بعدی فرامرز قهرمانی فر در ایران و کشورهای اروپایی - امریکایی

 

" برای ترویج و نشر هنر سه بعدی در ایران باید محصولات سه بعدی سالم را به مردم ارائه داد و این مردم هستند که در نهایت خوب و بد را تشخیص می دهند و تصمیم گیرنده اند "